Ndërlidhjet

Sudanezja e konvertuar në katolike, arrin në Itali


(Ilustrim)

Një grua sudaneze e cila i ka shpëtuar dënimit me vdekje pas konvertimit nga myslimane në katolike, ka arritur në aeroportin e Romës në Itali mëngjesin e sotëm.

Udhëtimi i Mariam Yahya Ibrahim e cila përpos dënimit me vdekje e kishte të ndaluar të largohej nga Sudani, ka rritur në Romë me një aeroplan qeveritar italian.

Televizionet italiane kanë transmetuar pamje të Mariam Yahya Ibrahim, 27 vjeçare duke dal nga një aeroplan në aeroportin Ciampino të Romës.

Ajo ka qenë e shoqëruar nga familja e saj dhe zëvendës ministri i jashtëm italian, Lapo Pistelli.

XS
SM
MD
LG