Ndërlidhjet

Zhduket nga radari aeroplani i “Air Algerie”


(Ilustrim)

Agjencia kombëtare e fluturime të Algjerisë ka njoftuar se ka humbur kontaktet me një nga aeroplanet e saj që ishte duke fluturuar nga Burkina Faso për në Algjer.

Mediat vendore raportojnë se aeroplani ka 110 pasagjerë në bord dhe gjashtë pjesëtarë të ekuipazhit.

Raportimet thonë se aeroplani u zhduk nga radari rreth 50 minuta pas nisjes nga Burkina Faso.

XS
SM
MD
LG