Ndërlidhjet

Liderët politikë kosovarë kanë uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit e cila fillon sot në Kosovë dhe shumë vende të tjera me popullatë myslimane.

Fitër Bajrami është festa që pason muajin e shenjtë të Ramazanit gjatë të cilit besimtarët kanë agjeruar nga lindja deri në perëndim të diellit.

Manifestimet e sotme kanë filluar para orës 5 të mengjesit në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, ndërsa gjatë ditës Bashkësia Islame e Kosovës, siç ndodh rëndom, do të pres mysafirë të shumtë për urime në selinë e kësaj organizate në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG