Ndërlidhjet

Së paku 1129 persona janë vrarë dhe 3442 janë plagosur gjatë konfliktit të Ukrainës prej mesit të muajit prill, thonë monitoruesit e OKB-së, në raportin e rregullt mujor që është publikuar sot.

Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtate Njeriut, Navi Pillay, përmes një komunikate ka thënë se luftimet në rritje në Donjeck dhe Lluhansk, janë jashtëzakonisht alarmuese ndërsa rrëzimi i aeroplanit malajzian më 17 korrik mund të rezultoj si krim lufte.

XS
SM
MD
LG