Ndërlidhjet

Lavrov: S’ka bisedime për statusin e Krimesë


Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, e ka përsëritur qëndrimin e Moskës se gadishulli i Krimesë, rajoni ukrainas që është aneksuar nga Rusia në muajin mars, është pjesë e federatës ruse dhe se për statusin e saj nuk do të ketë bisedime.

Duke folur sot para gazetarëve në Moskë, Lavrov ka thënë: Nuk ka pasur e as që do të ketë bisedime me këdo për Krimenë”.

XS
SM
MD
LG