Ndërlidhjet

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton Indinë


Sekretari amerkian i Shtetit, John Kerry

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të qëndroj në Nju Delhi,të Indis ku do të zhvilloj takime me zyrtar të lartë të shtetit.

Diplomati i lartë i SHBA-ve është takua me ministrin e financave dhe atë të mbrojtjes.

Kerry do të takohet të premtën edhe me kryeministrin Narendra Modi, një nacionalist hindu i cili ishte larguar nga Uashingtoni kohë më parë para fitores së tij në zgjedhjet e muajit maj.

XS
SM
MD
LG