Ndërlidhjet

Policia arreston pesë persona dhe konfiskon një armë


Ilustrim

Policia e Kosovës në një fshatë afër komunës së Podujevë, ka arrestuar pesë persona.

Sipas Policisë së Kosovës, persona në fjalë nuk kanë bashkëpunuar me policinë për kryerjen një bastisje, ku kishte informata për të shtëna me armë.

Zëdhënësi i Policisë Kosovë, Baki Kelani i tha Radios Evropa e Lirë, se ngjarja ka ndodhur gjatë një ahengu familjar, ku kishte të shtena, ku si pasoj janë arrestuar pesë veta.

Kelani tha po ashtu se policia ka arritur që të konfiskojnë një armë zjarri( AK47).

XS
SM
MD
LG