Ndërlidhjet

Vazhdojnë luftimet në Ukrainë


(Ilustrim)

Ekspertët ndërkombëtar janë duke përdorur qenë nuhatës për të gjetur mbetje të tjera mortore dhe gjësende personale te vendi ku është rrëzuar aeroplani malajzian më 17 korrik, në lindje të Ukrainës.

70 hetues holandezë dhe australian kanë arritur në vendin ku janë copat e aeroplanit të rrëzuar për të dytën ditë më radhë, megjithë luftimet që po vazhdojnë në mes të rebelëve prorusë dhe forcave qeveritare ukrainase.

Nga 298 pasagjerë të vdekur, deri më tash në Holandë janë kthyer 220 kufoma.

XS
SM
MD
LG