Ndërlidhjet

AFP: Izraeli po ripozicionohet në Gaza


Ushtarë izraelitë në Gaza

Izraeli ka filluar të tërheqë disa trupa tokësore nga Rripi i Gazës, por operacioni ushtarak është duke vazhduar raporton agjencia franceze e lajmeve, AFP duke e cituar zëdhënësin e ushtrisë izraelite.

“Ne po lëvizim disa forca, ne po i ndryshojmë nga brenda”, ka thënë Peter Lerner, duke e përshkruar këtë veprim si “mision në vazhdim”.

“Ne po ripozicionojmë trupat brenda Rripit të Gazës duke marrë pozicione të reja, dhe po lehtësojmë disa forca nga brenda”, ka thënë Lerner.

XS
SM
MD
LG