Ndërlidhjet

Tërmet në Guizhou të Kinës


(Ilustrim)

Një tërmet me magnitudë 6.3 e ka goditur sot krahinën Gaizhou të Kinës, sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej 1.6 km.

Guizhou gjendet në pjesën jugperëndimore të Kinës dhe kufizohet me krahinat e Siçuanit, Hunanit dhe Junanit.

Tërmeti e ka goditur qytetin e Liupanshuit, që ka rreth 3 milionë banorë.

Mediat ndërkombëtare ende nuk kanë raportuar për pasojat e mundshme të këtij termeti.

XS
SM
MD
LG