Ndërlidhjet

Obama: Kritika në adresë të Putinit


Barack Obama

Presidenti amerikan, Barack Obama, thotë se Rusia “nuk ka bërë asgjë” të mirë. Këto komente ai i bëri duke u shprehur për rolin e Rusisë në botë.

Në intervistën për të përjavshmen londineze “The Economist”, Obama theksoi se “imigrantët nuk ia mësyejnë Rusisë në kërkim të mundësisë” dhe ka shtuar se “popullata po zvogëlohet”.

Presidenti Obama e ka kritikuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, si lider i cili ka shkaktuar probleme afatshkurtëra për përfitime politike.

“Mendoj se presidenti Putin paraqet dëm të madh për Rusinë dhe kjo me gjasë do ta dëmtoj Rusinë në periudhë afatgjatë”, tha Obama.

XS
SM
MD
LG