Ndërlidhjet

Britani: Aterron aeroplani ku dyshohet se kishte bombë të rrjeshme


(Ilustrim)

Një aeroplan civil është përcjellur deri në aeroportin e Mançesterit nga aeroplanë ushtarakë britanik pasi piloti i aeroplanit civil ka raportuar se në bord gjendet një mjet i dyshimtë.

Ministria e Mbrojtjes dhe policia britanike kanë thënë se aeroplani tashmë ka aterruar dhe se ata dhe “agjenci të tjera” janë duke u marrë me këtë situatë, derisa rasti trajtohet si “incident i izoluar”.

Autoritetet thonë se një person është arrestuar pasi dyshohet se ai ka vendosur një bombë të rrejshme në bordin e aeroplanit civil, ndërsa situata në aeroportin e Mançesterit është “kthyer në gjendje normale”.

XS
SM
MD
LG