Ndërlidhjet

Putini kërkon hakmarrje ndaj sanksioneve perëndimore


Presidenti rus, Vladimir Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin, e ka urdhëruar qeverinë që të përgatisë masa ndëshkuese kundër raundit të fundit të sanksioneve perëndimore, raporton Reuters duke u mbështetur në raportimet e agjencive ruse të lajmeve.

“Natyrisht, kjo duhet të bëhet me kujdes me qëllim që të përkrahen prodhimet vendore dhe të mos dëmtohen konsumatorët”, e kanë cituar Putinin mediat ruse në Moskë.

XS
SM
MD
LG