Ndërlidhjet

Identifikohen 23 trupat të viktimave të aksidentit ajror


Ilustrim

Patologët gjyqësorë kanë identifikuar 23, trupat të viktimave të aksidentit ajror të aeroplanit nga Malajzia që u qëllua me 17, korrik në Ukrainën lindore.

Nga viktimat e identifikuara 16, janë holandezë, dy nga Malajzia, një nga Gjermani, Kanada dhe Mbretërinë e Bashkuar, ka berë të ditur Ministria e Jashtme e Holandës. Lidhur me identifikimin ministria the se janë informuar edhe familjarët.

Aeroplani nga Malajzia me 298 pasagjerë u rrëzua me 17, korrik ku shumica e udhëtarëve ishin holandezë.

XS
SM
MD
LG