Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës – humbën jetën 4 civilë


Pamje nga një sulm i mëparshëm vetëvrasës në Kabul

Zyrtarët afganë thonë se katër civilë janë vrarë sot dhe shtatë të tjerë janë plagosur, nga një sulm vetëvrasës, që në shënjestër e kishte konvojin e NATO-s në kryeqytetin Kabul.

Një zëdhënës i talibanëve e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.

Policia tha se cak i sulmit vetëvrasës me makinë – bombë ishte konvoji i aleancës veriatlantike në një rrugë kryesore në pjesën perëndimore të Kabulit.

XS
SM
MD
LG