Ndërlidhjet

Afganistan: Tabilanët i kanë vrarë 20 civilë


Pjesëtarë të ushtrisë afgane që kanë ndërmarrë operacione kundër militantëve

Policia e provincës Kunduz në Afganistan ka thënë se militantët talibanë i kanë vrarë 20 civilë, për shkak se kishin refuzuar të paguajnë “taksën e luftës” për militantët.

Me këtë rast ishin plagosur edhe 10 vetë të tjerë, që poashtu kishin refuzuar të paguajnë taksa për talibanët.

Zëdhënësi i policis së Kunduzit, Sayed Sarwar Hussaini, tha se 16 militantë ishin vrarë dhe 6 të tjerë ishin plagosur, gjatë një operacioni të sotëm nga forcat qeveritare në këtë provincë.

XS
SM
MD
LG