Ndërlidhjet

Grupit terrorist Boko Haram, ka rrëmbyer dhjetëra persona


Pjesëtarë të dyshuar të grupit terrorist Boko Haram kanë rrëmbyer dhjetëra burra dhe djem në një fshat në Nigerinë verilindore, kanë njoftuar dëshmitarët që kanë arritur të ikin nga vendi i ngjarjes.

Agjencia e lajmeve Reuters, citon disa nga dëshmitarët, të kenë thënë se militantët kishin vrarë në këtë fshat gjashtë burra të moshuar dhe kishin djegur disa shtëpi.

Rreth 97 persona thuhet të jenë zhdukur nga ky fshat.

XS
SM
MD
LG