Ndërlidhjet

Atletët nga Afrika Perëndimore përballen me ndalesa


Ilustrim, foto nga arkivi

Atletëve nga vendet e Afrikës perëndimore, të goditura nga virusi Ebola, u është ndaluar të marrin pjesë në disa disiplina të Lojërave Olimpike për të rinjtë, të cilat po mbahen në Kinë.

Vendimin e ka publikuar Komiteti Olimpik në Kinë.

"Sportisët që vijnë nga vendet e goditura nuk do të marrin pjesë në sported luftarake dhe ato që do të mbahen nëpër pishina”, thuhet në deklaratën zyrtare të organizatorëve, transmeton agjencia e lajmeve AFP.

XS
SM
MD
LG