Ndërlidhjet

Papa Françesku bën thirrje për bashkimin e dy Koreve


Papa Françesku

Papa Françesku ka ftuar koreanët që të luten dhe të punojnë për ribashkimin e gadishullit të ndarë.

Duke folur në një tubim me të rinjtë më 15 gusht në Korenë e Jugut, Papa foli për shpresën që ka për bashkimin e koerancëve në një familje, pa fitues dhe pa të humbur.

“Ju mund ta arrini këtë”, tha ai në tubim.

Vizita në Korenë e Jugut është e para për Papa Françeskun në Azi.

XS
SM
MD
LG