Ndërlidhjet

Izraeli të pranoj kërkesat apo të përballet me luftë të gjatë


(Ilustrim)

Ofertat e bëra delegacionit palestinez në Kajro, ku po negociohet armëpushimi me Izraelin, nuk përkon me aspiratat e popullit palestinez, ka thënë udhëheqësi i Hamasit për punë të jashtme, Osama Hamdan.

Hamdan, përmes profilit të tij në “Facebook” ka thënë se “Izraeli duhet të pranoj kushtet e popullit palestinez apo të përballet me luftë të gjatë”.

Izraeli dhe palestinezët janë pajtuar të mërkurën që ta shtyjnë marrëveshjen për armëpushim në Gaza, për pesë ditë për të vazhduar negociatat për armëpushim jetëgjatë.

Armëpushimi aktual përfundon të hënën.

XS
SM
MD
LG