Ndërlidhjet

Berlin: Takohen ministrat e jashtëm për Ukrainën


Ministri i jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier (ARKIV)

Ministrat e jashtëm të Ukrainës, Rusisë, Gjermanisë dhe Francës do të takohet sot në Berlin në përpjekje për të qetësuar situatën në Ukrainë.

Kryediplomati gjerman, Frank Walter-Steinmeier ka thënë se ai shpreson që bisedimet do të ndihmojnë për t’i dhënë fund luftimeve në Ukrainën lindore kur forcat qeveritare po luftojnë kundër separatistëve prorusë.

XS
SM
MD
LG