Ndërlidhjet

Argjentinë: Tre të afërm të Papës kanë humbur jetën


Ilustrim

Mediat lokale në Argjentinë kanë raportuar se tre persona të afërt me Papën Françesk kanë humbur jetën sot në një aksident trafiku, pasi vetura e tyre ishte ndeshur me një kamion në provincën Kordoba.

Nipi i Papës, Emanuel Bergoglio, që ishte duke i grahë makinës, ka lëndime serioze.

Por, gruaja e zotit Bergoglio dhe dy fëmijë të mitur të tyre, kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG