Ndërlidhjet

Luftime të ashpra në Bengazi


Bengazi - foto arkivi

Luftime të ashpra janë raportuar në qytetin lindor të Libisë, Bengazi.

Përleshjet kanë vënë përballë forcat e një gjenerali dezertues dhe islamistët.

Pesë luftëtarë besnikë të Khalifa Haftarit raportohet të jenë vrarë në dhunë.

Bengazi është zhytur në anarki prejse Haftari ka shpallur luftë kundër islamistëve, duke përdorur aeroplanë luftarakë dhe armë të tjera antiajrore.

XS
SM
MD
LG