Ndërlidhjet

Trupat dhe hiri i 20 malajzianëve që janë vrarë kur aeroplani i tyre i fluturimit MH17, është rrëzuar në Ukrainë më 17 korrik, kanë arritur në Kuala Lumpur.

Një aeroplan i veçant i Malaysian Airlines, ka arritur sot në aeroportin ndërkombëtar të Malajzisë, nga Amsterdami, ku ishin dërguar viktimat fillimisht.

Më 17 korrik, kanë vdekur të gjithë 298 pasagjerët e aeroplanit që është rrëzuar në Ukrainën lindore të kontrolluar nga rebelët prorusë, derisa aeroplani fluturonte nga Amsterdami për në Kuala Lumpur.

Viktimat përfshijnë 43 malazianë dhe 195 holandezë.

XS
SM
MD
LG