Ndërlidhjet

Kil: Tërmet i fuqishëm në pjesën qendrore


Një tërmet i fuqishëm me intensitet 6.6 shkallë të Rihterit, mbrëmë vonë e ka goditur pjesën qendrore të Kilit.

Ky tërmet ka shkaktuar dridhje të ndërtesave dhe mungesë të rrymës elektrike në kryeqytetin, Santiago, por nuk ka pasur raporte për dëme.

Marina e Kilit tha se nuk ka pasur rrezik për cunami.

XS
SM
MD
LG