Ndërlidhjet

Irani thotë e ka rrëzuar një aeroplan izraelit pa ekuipazh


(Ilustrim)

Irani ka thënë se forcat e saj ushtarake e kanë rrëzuar një aeroplan pa ekiupazh i cili ka hyrë në hapësirën ajrore iraniane dhe ishte duke fluturuar afër, bazës bërthamore, Natanz.

Në një komunikatë, garda elite revolucionare e Iranit ka thënë se aeroplanët izraelit të spiunazhit bënte përpjekje që t’i afrohet zonës ku bëhet pasurimi i uraniumit në pjesën qëndrore të Iranit.

Komunikata e ka përshkruar incidentin si “aventurizmi i ri” i Izraelit.

XS
SM
MD
LG