Ndërlidhjet

Sulme të reja në Irak, 10 të vrarë


Irak

Së paku dhjetë njerëz janë vrarë dhe njëzet të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një makine bombë në lindje të Bagdadit.

Policia ka thënë se shpërthimi ka ndodhur në një lagje shiite në qytetin Xhadidah.

Një ditë më parë, sulmet me bomba kanë vrarë së paku 54 njerëz në Bagdad dhe në qytetet jugore Qerbela dhe Hillah.

XS
SM
MD
LG