Ndërlidhjet

Aksident në Egjipt, 19 të vdekur


Egjipt - foto arkivi

Së paku 19 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur kur dy minibusë janë përplasur me njëri-tjetrin dhe kanë rënë në një kanal pranë qytetit Luksor të Egjiptit.

Raportet thonë se viktimat kanë qenë të gjithë dasmorë.

Gjashtë persona figurojnë ende të zhdukur.

Aksidenti ndodh më pak se një javë pas një aksidenti të ngjashëm në Gadishullin Sinai të Egjiptit, në të cilin kanë humbur jetën së paku 38 persona.

XS
SM
MD
LG