Ndërlidhjet

Sudani Jugor: Rrëzohet një helikopter i OKB-së


(Ilustrim)

Nga Moska raportohet se një helikopter i Kombeve të Bashkuara është rrëzuar në Sudanin Jugor, helikopter ky që i përket një kompanie ruse, ndërsa në bord kishte qytetarë rusë.

OKB e ka konfirmuar se një helikopterët e kontraktuar prej saj është rrëzuar në një zonë të Sudanit Jugor më 26 gusht.

Zyrtarët e OKB-së kanë thënë se ata dyshojnë që helikopteri është sulmuar.

Ata po bëjnë përpjekje që të dërgojnë një ekip në vendin e ngjarjes dhe të hetojnë për arsyen e rrëzimit.

Raportohet se 3 pjesëtarë të ekipit janë vrarë.

XS
SM
MD
LG