Ndërlidhjet

Psaki: Sulmet në Ukrainë, të udhëhequra nga Rusia


Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Jen Psaki

Shtetet e Bashkuara kanë thënë sonte se një sulm ushtarak në kufirin lindor të Ukrainës tregon se një kundër ofenzivë e udhëhequr nga Rusia, është duke ndodhur në qytetet ukrainase.

“Këto sulme tregojnë se kundër ofenziva e udhëhequr nga Rusia është duke ndodhur në Donjeck dhe Lluhansk”, ka thënë zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Jen Psaki gjatë një konference me gazetarë në Vashington.

XS
SM
MD
LG