Ndërlidhjet

Në Senegal është regjistruar rasti i parë me Ebola, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi.

“Sëmundja po shtrihet nga Gunieja fqinje, ku është shpallur epidemi”, ka thënë ministrja e Shëndetësisë e Senegalit, Ava Maria Kol-Sek.

Shërthimi i fundit i ebolës ka vrarë afro 1,400 njerëz.

Vendet e goditura më së keqi janë Guiena, Liberia dhe Siera Leone.

XS
SM
MD
LG