Ndërlidhjet

Gjashtë të vrarë nga sulmi në Afganistan


Afganistan

Një sulmues vetëvrasës ka sulmuar një zyrë të inteligjencës në lindje të Afganistanit, duke vrarë gjashtë persona dhe plagosur së paku 40 të tjerë.

Zëdhënësi i guvernatorit të provincës Nangahar ka thënë se kamioni i ngarkuar me eksplozivë ka shpërthyer në hyrje të zyrës në Xhalalabad.

Përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë talibanët.

XS
SM
MD
LG