Ndërlidhjet

Rubla ruse bie ndaj dollarit dhe euros


Ilustrim

Rubla ruse ka rënë në një rekord të ri kundrejt dollarit amerikan, përkatësisht në 37.39.

Monedha ruse ka shënuar rënie edhe ndaj euros, në 49.27.

Rënia vjen si pasojë e kërcënimeve të Bashkimit Evropian për sanksione të reja kundër Rusisë, për shkak të aksioneve të saj në Ukrainë.

XS
SM
MD
LG