Ndërlidhjet

Obama nis vizitën në Evropë


Presidenti i SHBA-së, Barack Obama.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, nis sot vizitën në Evropë.

Ai do të qëndrojë në Estoni dhe në Britani, ku do të marrë pjesë në një samit të NATO-s.

Vizita e Obamës vjen derisa tensionet midis Rusisë dhe Perëndimit kanë arritur nivele të larta të përkeqësimit, për shkak të krizës në Ukrainë.

Obama pritet të arrijë në Estoni gjatë mbrëmjes, ndërsa samiti i NATO-s do të zhvillohet më 4 dhe 5 shtator.

XS
SM
MD
LG