Ndërlidhjet

Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Ahmet Davutoglun për pozitën e re të kryeministrit të Turqisë.

“Shteti turk është partner strategjik i Kosovës si anëtar i NATO-s dhe investitor serioz dhe Qeveria e Kosovës mirëpret bashkëpunimin me kryeministrin e ri, i cili ka njohuri të thella për Ballkanin. Bashkëpunimi ynë është i bazuar në kornizat e integrimeve euro-atlantike dhe marrëdhëniet historike në mes dy popujve”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

XS
SM
MD
LG