Ndërlidhjet

Moskë: Nuk është arritur marrëveshje për armëpushim


Petro Poroshenko (majtas) dhe Vladimir Putin

Zëdhënësi i presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, tha se Putin dhe presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, nuk janë pajtuar për armëpushim në pjesën lindore të Ukrainës, pasi Rusia nuk është palë në konflikt.

Më herët Zyra e zotit Poroshenko tha se të dy liderët, gjatë një bisede telefonike, kanë arritur marrëveshje për armëpushim të vazhdueshëm.

XS
SM
MD
LG