Ndërlidhjet

Qindra të vrarë në luftën kundër Al-Kaidës


Pakistan

Ushtria pakistaneze thotë se të paktën 919 militantë janë vrarë gjatë ofensivës disa mujore kundër luftëtarëve të Al-Kaidës.

Ushtria po ashtu njofton se sot 82 ushtarë janë vrarë dhe 269 të tjerë janë lënduar gjatë një operacioni kundër luftëtarëve të Tehreek-e-Taliban në Pakistan dhe grupeve të tjera militante në veri të Vaziristanit.

Luftimet janë pjesë e operacioneve të koordinuara nga agjencitë e inteligjencës në përpjekje për të parandaluar sulmet e militantëve në Pakistan.

XS
SM
MD
LG