Ndërlidhjet

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon ka emëruar sot amerikanen Dzzenifer Brass, në postin e zëvendësshefe të misionit të UNMIK-ut në Kosovë.

Deri më tani Brass ka qenë në krye të misionit të OSBE-së në Moldavi.

Për më shumë se 25 vite, Brass ka qenë pjesë e Departamentit të Shtetit dhe ka qenë e angazhuar për politikat e Ballkanit, Polonisë, Turqisë e disa vendeve të tjera.

XS
SM
MD
LG