Ndërlidhjet

Britania paralajmëron Rusinë për Ukrainën


David Cameron

Kryeministri i Britanisë, David Cameron thotë se është e papranueshme që trupat e Rusisë të jenë në Ukrainë.

Ai ka paralajmëruar Rusinë, se Perëndimi do t’i forcojë sanksionet ndaj tyre nëse vazhdon me këtë sjellje.

Cameron ka folur sot për BBC, para se të nis samiti dy-ditor i NATO-s në Uels që do të mbahet sot dhe nesër, ku temë kryesore pritët të jetë Rusia dhe konflikti në Ukrainën lindore.

XS
SM
MD
LG