Ndërlidhjet

NATO: Disa mijëra trupa ruse brenda Ukrainës


Ilustrim

Agjencia e lajmeve Reuters ka cituar një zyrtar ushtarak të NATO-s të ketë thënë se Rusia ka disa mijëra trupa luftarake dhe disa qindra tanke brenda Ukrainës.


“Ne shohim disa mijëra trupa luftarake të Rusisë në Ukrainë, të pajisur me qindra tanke dhe automjete të blinduara”, ka thënë zyrtari i NATO-s në kushte anonimiteti.

Më herët, NATO ka thënë se bëhet fjalë për mbi 1,000 trupa ruse në Ukrainë.
Moska, sidoqoftë, i ka hedhur poshtë këto akuza.

XS
SM
MD
LG