Ndërlidhjet

Uragani Norbert i drejtohet bregdetit të Meksikës


Uragani Norbert shpërndau shi përgjatë bregdetit të Paqësorit në Meksikë të enjten, dhe u drejtua për në Los Cabos.

Zyrtarët në Los Cabos thanë se nuk ishin të përgatitur me strehimore emergjente, edhe pse pritej që qendra e stuhisë të qëndrojë në det të hapur.

Qendra Kombëtare e SHBA-ve për Uragane në Miami, tha se Norbert kishte erëra të larta të vazhdueshme të enjten në mëngjes, dhe u përqendrua rreth 255 kilometra në jug të gadishullit Baja California.

Një paralajmërim për stuhi tropikale, Shërbimi Kombëtar Meteorologjik Meksikës tha Norbert mund të lëshojë shira intensive mbi shumicën e veriperëndimit të vendit.

XS
SM
MD
LG