Ndërlidhjet

Rusia ndalon importin e ëmbëlsirave ukrainase


Rusi

Rusia ka thënë se ka ndaluar importet e ëmbëlsirave nga dy firma të Ukrainës, Konti dhe AVK.

Agjencia për mbikëqryjen e konsumit në Rusi ka thënë se të dyja këto kompani kanë shkelur ligjin për mbrojtjen e të drejtave të konsumit.

Detaje të tjera nuk janë dhënë ende.

Njoftimi vjen derisa Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara pritet të ndërmarrin sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të ndërhyrjes së saj në lindje të Ukrainës.

XS
SM
MD
LG