Ndërlidhjet

Bisedime Beograd-Bruksel për kapitullin 35


Ilustrium

Kapitulli 35 do të jetë temë e bisedimeve joformale, të cilat delegacioni i Beogradit i zhvillon sot me përfaqësuesit e Shërbimit për Politikë të Jashtme të Komisionit Evropian.

Delegacioni i Beogradit udhëhiqet nga shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.

Në rastin e Serbisë, kapitulli 35 përfshin bisedimet për përparimin në zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit, të cilën e kanë nënshkruar Prishtina dhe Beogradi, si dhe temën e normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

XS
SM
MD
LG