Ndërlidhjet

NATO flet për anëtarësimin e Malit të Zi në aleancë


Anders Fogh Rasmussen

Përfaqësues të shteteve anëtare të NATO-s, kanë thënë sot në samitin e NATO-s në Uells, se do të ‘nisin bisedimet intenzive’ për anëtarësimin e Malit të Zi në aleancë.

Sipas tyre, vlerësimi përfundimtar për këtë, duhet të jepet në fund të vitit 2015.

Sekretari Gjenaral i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, u ka thënë sot gazetarëve para samitit në Uells, se dyert e aleancës janë të hapura për çdo shtet, dhe se secili shtet do të vlerësohet bazë të meritave.

XS
SM
MD
LG