Ndërlidhjet

Në Irak, zbulohet varreza masive me 35 trupa të vrarë nga xhihadistët


Irak

Forcat Kurde dhe militantët Shiit kanë zbuluar një varrezë masive me 35 trupa, pasi që kanë rimarrë qytetin e Sulaiman Bek, të Irakut, të cilin e kishin pushtuar xhihadistët, ka njoftuar sot një zyrtarë dhe një mjek.

“Nuk është ende e qartë se kur janë kryer krimet ndaj këtyre 35 personave, pasi që qyteti ka dal nga kontrolli i shtetit disa herë brenda vitit, sidomos nga muaji qershor deri javën e fundit”.

XS
SM
MD
LG