Ndërlidhjet

Lideri suprem i Iranit operohet nga prostata


Ali Khamenei

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, është shtruar në spital për shkak të problemeve me prostatën.

Agjencia iraniane e lajmeve Irna raporton se Khamenei është operuar dhe se operacioni ka qenë i suksesshëm.

Khamenei, 75 vjeç, ka fjalën e fundit në të gjitha çështjet shtetërore në Iran dhe është udhëheqës i lartë i këtij vendi qysh në vitin 1989.

XS
SM
MD
LG