Ndërlidhjet

Dukesha e Kembrixhit pret fëmijën e dytë


Dukesha e Kembrixhit

Dukesha e Kembrixhit është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë, ka njoftuar Familja Mbretërore.

Në deklaratë thuhet se Mbretëresha dhe dy familjet janë të lumtura me lajmin.

Si edhe me shtatzëninë e parë, dukesha Kate Middleton vuan nga sëmundja akute e mëngjesit dhe është nën përcjelljen e mjekëve.

Kryeministri britanik, David Camron, ka shkruar në Twitter se i është gëzuar lajmit.

Princi Williams dhe Dukesha Kate kanë një djalë, princin George.

XS
SM
MD
LG