Ndërlidhjet

Shembja e një xhamie vret 24 njerëz në Pakistan


Ilustrim

Në Lahore të Pakistanit, është shembur një xhami, kohën kur brenda saj po luteshin dhjetëra besimtarë.

Si pasojë kanë humbur jetën 24 persona, njoftojnë autoritetet e këtij vendi.

Aksidenti ka ndodhur më 9 shtator, gjatë lutjeve të mesditës.

Autoritetet, thonë se reshjet e shiut, kanë dëmtuar çatinë e xhamisë, dhe si rrjedhojë është shembur.

XS
SM
MD
LG