Ndërlidhjet

Google heton rrjedhjen e mbi 5 mln fjalëkalimeve


Logo e Gmail-it

Dega ruse e gjigantit global të teknologjisë, Google, është duke hetuar rrjedhjen e raportuar të rreth pesë milionë fjalëkalimeve të përdoruesve të Gmail-it.

Zyratërt rusë të Google-it kanë thënë se ekspertët e tyre janë duke punuar në këtë çështje dhe u kanë rekomanduar klientëve që të përdorin fjalëkalime më të komplikuara, si dhe të lidhin llogaritë e tyre me numrat e telefonave mobilë.

Rrjedhja është raportuar nga ueb-faqja CNews.

Zëdhënësi i rrjetit social në Rusi, VKonatakte, ka thënë se administratorët e tij do të bllokojnë përdoruesit e Gmail-it.

XS
SM
MD
LG