Ndërlidhjet

Putin urdhëron stërvitje për gatishmëri ushtarake


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka urdhëruar forcat ushtarake në Lindjen e Largët Ruse që të kryejnë stërvitje të mëdha, për të testuar gatishmërinë e tyre luftarake.

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu, ka thënë se trupat në Qarkun Ushtarak të Lindjes janë vënë në gatishmëri të plotë luftarake.

Qarku Ushtarak i Lindjes përfshin territoret që kufizohen me Kinën dhe Mongolinë.

Stërvitjet vijnë në kohën e tensioneve të larta në Ukrainë.

XS
SM
MD
LG